Gadżety reklamowe w marketingu banków

Gadżety reklamowe
Gadżety reklamowe

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest dla wszystkich firm, aby odpowiednio się promować. Bez reklamy nie ma bowiem mowy o rozwoju przedsiębiorstwa oraz o odniesieniu rynkowego sukcesu. Dotyczy to wszystkich firm, niezależnie od ich branży oraz wielkości i dochodów. A zatem dotyczy to także banków. Są to przedsiębiorstwa należące zdecydowanie do największych na rynku, dlatego też ich reklama także musi być prężna i zakrojona na szeroką skalę. Jakie działania mogą banki podejmować, aby pozyskiwać nowych klientów, a aktualnych zachęcać do pozostania ich klientami? Wymienia się tu głównie, poza reklamą w środkach masowego przekazu, dystrybucję różnego rodzaju gadżetów, zwanych reklamowymi, które mogą być ludziom wręczane, jako podarunki.

Warto zobrazować ten temat konkretniej. Otóż owe gadżety reklamowe mogą być takimi przedmiotami jak kubki, długopisy, elementy odzieży, breloczki, zakładki, naklejki, itp. Mogą to być także zabawki i maskotki, słodycze, balony i wiele innych gadżetów sprawiających radość.

W jaki sposób banki mogą je dystrybuować wśród nowych (potencjalnych) klientów? Przede wszystkim rozdając je przechodniom na ulicach. Każdy jest potencjalnym klientem banku, a zatem prezent może otrzymać każdy. Jeśli przeprowadzi się to w miejscu ruchliwym, gdzie ludzi jest zwykle dużo, jest bardzo duża szansa na pozyskanie znacznej ilości nowych klientów. Każdy obdarowany prezentem zwróci bowiem na dany bank uwagę.

A jak można dystrybuować owe gadżety reklamowe wśród dotychczasowych klientów? Najłatwiej to zrobić, po prostu wręczając je podczas podpisywania umowy na dany produkt bankowy, np. na konto w banku, lokatę, kredyt, itp. Poza samym momentem podpisywania umowy, klient może dostać swój upominek pocztą, w terminie późniejszym. Bank zna adres klienta, więc nie jest to trudne.

Skutek takich działań jest taki, że wielu ludzi zaczyna czuć do banku sympatię, bowiem otrzymuje od niego prezent. Dotyczy to zarówno tych, którzy klientami banku byli już wcześniej, jak i tych, którzy stali się nimi dopiero po otrzymaniu prezentu. Gadżety reklamowe pomagają zatem dbać o wszystkich klientów.